Tanie latanie – dlaczego warto korzystać z tanich linii lotniczych?

Cieszy fakt, że coraz więcej osób podróżuje za granicę. Dla niektórych są to wyjazdy urlopowe, a dla innych sposób na życie. Przykładowo, cyfrowi nomadzi uwielbiają przemieszczać się z miejsca na miejsce i pracować zdalnie. Nie da się ukryć, że czynnikiem wzrostu podróży zagranicznych są tanie linie lotnicze. Jakie są zalety korzystania z ich usług?

Tanie bilety

Główną zaletą tanich linii lotniczych są ceny za przeloty. Niektóre bilety można kupić nawet za kilkanaście złotych. Oczywiście, istnieje pewien haczyk w systemie zakupu biletów. Firmy nie ogłaszają dat obowiązywania promocji na konkretne destynacje. Podróżni, którzy chcą skorzystać z naprawdę tanich biletów, muszą codziennie sprawdzać dostępną ofertę. Nie ma określonego klucza pojawiania się atrakcyjnych cen. Nie wpływa na to pora dnia, ani dzień tygodnia. Trzeba mieć szczęście i motywację do „polowania” na oferty.

Wygodne podróżowanie

Mimo, że firmy lotnicze nazywane są „tanimi”, ich standard obsługi wcale nie odbiega od tego w liniach rejsowych. Oczywiście, pakiet dostępnych usług jest uboższy – w cenę biletu nie wlicza się ciepły posiłek, ani napoje, ale loty są wygodne i komfortowe. Osoby chcące posilić się na pokładzie, mogą kupić danie z proponowanego menu. Poza tym, w trakcie lotu można nabyć perfumy albo wziąć udział w loterii. Podróżowanie samolotem jest teraz jeszcze łatwiejsze dzięki strzeżonym parkingom przy terminalach. Przykładem jest parking lotnisko Poznań, który mieści się przy ulicy Batorowskiej 13. Dojazd z centrum miasta jest bardzo prosty, wystarczy podążać ulicą Bukowską i na rondzie za lotniskiem skręcić drugim zjazdem w lewo. Jadąc Obwodnicą Poznania S11, należy kierować się na Lotnisko Ławicę i na wysokości stacji benzynowej BP, na rondzie, zjechać pierwszym zjazdem w prawo. Dzięki strzeżonym parkingom przy terminalach, można dotrzeć do lotniska własnym samochodem. Jest to bardzo wygodne i bezpieczne rozwiązanie, zwłaszcza, że miejsca postojowe monitorowane są całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Dodatkowe opłaty

Tanie linie lotnicze mają swoje zalety, ale również zasady, uważane powszechnie za niedogodności. Cena biletu jest jedynie podstawą, do której należy doliczyć np. opłatę za miejsce przy oknie albo bagaż. Określoną cenę ma także priorytet wejścia na pokład oraz odprawa na lotnisku. Plusem jest jednak fakt, że w określonym terminie można wykonać bezpłatną odprawę online. W ten sposób zaoszczędza się kilkadziesiąt złotych. Przed wylotem, warto dokładnie sprawdzić politykę bagażową firmy. Z racji ogromnego zainteresowania tanimi liniami lotniczymi. Kontrolerzy rzetelnie sprawdzają wymiary walizek i ich wagę. Przekroczenie określonych limitów skutkuje kolejną dopłatą za bagaż.

Mimo, że tanie linie lotnicze zaostrzyły w ostatnim czasie przepisy dotyczące polityki bagażowej, chętnych na podniebne podróżowanie nie brakuje. Wiele osób wybiera na przykład, krótkie wyjazdy z niewielkim bagażem podręcznym.    

Zostaw odpowiedź