Poznańska Ławica: nowoczesne lotnisko w Polsce

Poznańskie lotnisko Ławica nie jest wielkim portem. Choć ma sporą rozpoznawalność, to w rankingach obłożenia nie mieści się w czołówce. Gdyby natomiast istniał ranking nowoczesnych lotnisk, szanse na sukces byłyby naprawdę spore.

Pierwsze odpowiedzialne?

Lotnisko Poznań Ławica kreuje się na podmiot odpowiedzialny. Wprawdzie takie działania jak monitoring hałasu czy zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa są wymuszane przepisami, ale gospodarze robią dużo więcej, niż zakłada plan minimum. Rozwój poznańskiego portu lotniczego jest świetnie zaplanowany, a samo lotnisko stanowi spójny ekosystem usług: to bezpieczny, oszczędny i przyjazny dla pasażerów terminal, parking przy Ławicy Poznań jest oceniany bardzo wysoko, a zarząd aktywnie optymalizuje koszty swojej działalności. Jest tego naprawdę sporo i w czasach, w których przed turystyką lotniczą stawia się coraz wyższe wymagania, takie działania mają sens nie tylko marketingowy.

Więcej spokoju i ciekawe kierunki

W odróżnieniu od portów lotniczych w Warszawie, Krakowie czy Gdańsku, poznańska Ławica jest miejscem naprawdę bardzo spokojnym. Dobrze zaplanowana i wykorzystana przestrzeń i wciąż umiarkowany ruch sprawiają, że wiele osób po prostu lubi stąd latać. A jest dokąd, do operujący z Ławicy Ryanair uruchamia regularnie nowe połączenia do wielu ciekawych miejsc: Podgorica, Pafos to propozycji taniego przewoźnika. Norwegian za to zaprasza między innymi do Oslo. Oferta jest więc coraz szersza, a tłoku na lotnisku nie ma, dlatego już na początku podróży stres jest mniejszy (szczególnie dla osób, które od ziemi oderwą się po raz pierwszy).

Dobra organizacja

Tym, za co zdecydowanie jeszcze należą się poznańskiemu lotnisku pochwały, jest świetna organizacja. Aktualne informacje na stronie internetowej, czytelne oznakowanie nie tylko w samym terminalu, ale na całym terenie portu, wygodne drogi dojazdowe, czytelne drogowskazy nawet na parkingi zewnętrzne: to wszystko sprawia, że wizyta na Ławicy mija zupełnie bezstresowo. Punkty w rankingu najbardziej przyjaznych lotnisk należą się też za profesjonalną obsługę pasażerów w terminalu – jeśli czujesz, że możesz potrzebować pomocy na miejscu, śmiało wybieraj Ławicę, bo tutaj na pewno nie zostaniesz sam ze swoimi problemami.

Zostaw odpowiedź